centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Warszawa, 13.01.2009 Koordynator: Magdalena Kowalska

PRELEGENCI

Henryk Hollender

Jest absolwentem Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie - dyrektorem biblioteki uczelnianej Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie. Jako administrator, autor prac bibliotekoznawczych i konsultant zajmuje się m. in. digitalizacją i katalogami bibliotecznymi, budynkami bibliotecznymi, kulturą organizacyjną bibliotek. Zasiada w Radzie Programowej Książnicy Cieszyńskiej. Posiada doktorat z historii książki. Prowadzi lub prowadził zajęcia z naukoznawstwa, historii książki i bibliotek, "kultury informacyjnej", podstaw bibliotekoznawstwa. Jest felietonistą "Forum Akademickiego" i "Poradnika Bibliotekarza".


Krzysztof Komorowski

W branży informatycznej od 25 lat. Były fizyk jądrowy. Zaczynał pracę jako programista i analityk systemowy pracując w Polsce i na Zachodzie. Następnie ewoluował - wraz z rynkiem - w kierunku rozwiązań biznesowych, będąc dyrektorem handlowym MacroSoft, a później odpowiadając za dział usług w Bull Polska. Przez osiem lat zarządzał działami konsultingowymi w grupie ComputerLand. W IBM Polska odpowiada za konsulting IT. Ekspert Instytutu Sobieskiego.


Remigiusz Lis

Pracuje w Bibliotece Śląskiej w Katowicach ma stanowisku zastępcy dyrektora ds. technicznych. Jest absolwentem Wydziału Filozofii KUL oraz studium podyplomowego Politechniki Śląskiej nt. sieci komputerowych. Zajmuje się praktycznie tworzeniem bibliotek cyfrowych oraz technologicznymi i społecznymi aspektami Internetu. Od roku 2006 w Zespole Koordynacyjnym Śląskiej Biblioteki Cyfrowej.


Aleksander Radwański

W 1989 r. ukończone studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa (specjalizacja informacja naukowa); doktorat w 1995 roku. Adiunkt w Instytucie Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego w latach 1996 - 2003. Od 1996 równolegle praca w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich na stanowisku specjalisty ds. komputeryzacji. Od 1998 - kierownik Działu Komputeryzacji. Jeden z założycieli i redaktor serwisu internetowego EBIB w latach 1999 - 2007. Zainteresowania: zastosowanie informatyki w bibliotekach i archiwach.


Katarzyna Ślaska

Ukończyła studia bibliotekoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim i w 1988 roku rozpoczęła pracę w Zakładzie Starych Druków Biblioteki Narodowej. Zajmowała się m.in. automatyzacją oraz współpracowała przy tworzeniu pierwszych wersji formatu MARC dla zbiorów specjalnych. W latach 90-tych pracowała również w firmach komercyjnych, zajmujących się budową i dystrybucją baz danych. W latach 2000-2006 była kierownikiem biblioteki Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od września 2006 pracowała jako bibliotekarz cyfrowy zbiorów specjalnych i kierownik Zakładu CBN Polona, a od sierpnia 2007 objęła stanowisko zastępcy dyrektora Biblioteki Narodowej ds. rozwoju.


Marcin Werla

Absolwent kierunku Informatyka na Politechnice Poznańskiej, od 2002 roku pracuje w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym jako analityk systemów komputerowych. Od roku 2004 prowadzi Zespół Bibliotek Cyfrowych PCSS, odpowiedzialny m.in. za rozwój oprogramowania dLibra, Federację Bibliotek Cyfrowych oraz koordynację przyłączania zasobów polskich lokalnych i regionalnych bibliotek cyfrowych do Europeany. Współorganizator cyklicznych warsztatów "Biblioteki cyfrowe" i konferencji "Polskie Biblioteki Cyfrowe". Jego zainteresowana zawodowe obejmują architekturę bibliotek cyfrowych, integrację zasobów rozproszonych bibliotek cyfrowych oraz inżynierię oprogramowania, a w szczególności zarządzanie produktami informatycznymi.

  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78